Běžím, běhej

28. ledna 2016 v 22:12 | Hann. |  Má existence.
Zdravím vás.
Po pár týdnech, mém zdánlivém uzavření se doma před celým světem, se ozývám pro změnu s něčím více deníčkovským. Osvětlení, proč jsem nepsala o sobě nebo o tom, co se okolo mne děje si můžete přečíst někdy jindy. Třeba až to napíšu.


Rozhodla jsem se, že si podám přihlášku na Pedagogickou fakultu UK v Praze, dvouoobor Tělesná výchova se zaměřením na vzdělávání a Výchova ke zdraví se zaměřením na vzdělávání. Ono jsem ve výsledku na vybranou neměla, matiku si fakt totiž brát nebudu a chemii taky ne.
Kromě toho, že jsem zjistila, že psaný test z Výchovy ke zdraví je z poloviny o biologii, které jsem se mileráda zbavila a letos ji tedy už nemám, vynořil se zde také fakt, že z tělesné výchovy jsou talentové příjmací zkoušky. divný to není, ale některé časy..uf
Nechci se vypisovat ze všech časů a činností, které jednotlivé sportovní oblasti obsahují, ale pokud by to přeci jen někoho zajímalo a byl by líný si to vyhledat sám, zde je odkaz.

A tak se tedy již od poloviny října učím gymnastické sestavy - hrazdu, kterou prozatím zkouším na bradlech :D a akrobacii. Ani jedno ještě není na takové úrovni, abych si byla jistá, že mě to na školu dostane. Takže jsem věčně nespokojená.
Kromě toho jsem začala chodit plavat, protože musím splnit časy, které mi přijdou mnohdy šibeniční, především pro lidi, kteří, jako já, plavou pouze rekreačně.
Také mi zbývá zopakovat si veškeré věci ze sportovních her. Volejbal, dvojtakt v basketbalu... :(
A v poslední řadě je tu atletika. NESNÁŠÍM ATLETIKU. Nebaví mě běhat, skákat do písku, skákat do výšky,... nevím jestli existuje něco, co by mne z atletiky chytlo. Je to prostě až moc individuální sport. Problém je, že nejsem schopná pořádně ani doběhnout tramvaj aniž bych následně 10 let nevykašlávala plíce. A právě to je problém. Běhat jsem ještě nezačala, tím jak mě to otravuje a nebaví, a to se musím naučit jak 800m (3,35 min, abych dostala známku 3), tak sprint na 100m (nejhůřeza 16,7s, abych dostala známku 3). A k tomu všemu hod granátem :DDDDD
- Vysvětlí mi někdo, co je to šestiskok? :D

Aby toho nebylo málo, nesmím z žádné části (atletika, plavání,...) mít v rámci jejich aktivit (např. gymnastika - hrazda a akrobacie) hodnocení 4. Proto všude potřebuji nejhůře za 3.

Takže upřímně, děsím se toho daleko více, než hloupé maturity, která je podle mě šaškárna2.

A co vy, dělali jste někdy talentové zkoušky na vysokou školu?
Nebo je tu dokonce někdo, kdo studuje tělocvik?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 M` M` | Web | 30. ledna 2016 v 16:46 | Reagovat

wow, tak na tento obor bych nikdy nešla :D jsem totální antitalent na gymnastiku a podobně, jinak mě ale sport baví :) já půjdu na ekonomku :D a přijímačky budu dělat ve formě scio testů, což je hrozná kravina, dle mého -_- držím palce! ;)

2 steel32 steel32 | Web | 31. ledna 2016 v 13:23 | Reagovat

ta škola zní dost zajímavě a kdybych nebyla takovej blbej lenoch, hrozně bych na ní šla taky! :D gymnastika a atletika jde mimo mě :D
ale běhání, to klidně běhat budu! :D
jinak přeju hodně štěstí, určitě se tam dostaneš!! :))

3 Natálie Natálie | Web | 1. února 2016 v 21:59 | Reagovat

tak to budu držet palce.. :)

4 Lucie Lucie | Web | 3. února 2016 v 11:52 | Reagovat

Páni... obor je to zajímavý a určitě by mě něco takového taky bavilo studovat, ale já jsem na tělák a tyhle činnosti, které jsi vypsala, celkem levá. :/ :D Jako gymnastika a atletika? To bych asi nedávala :D Ale jinak mám sport ráda... :)
S během mám taky problém... nevím, co na tom koho baví.. ale začít taky chci. I když ne kvůli přijímačkám, ale kvůli hubnutí. :D
Máš toho na trénování poměrně dost, ale věřím, že to zvládneš a na školu se dostaneš! :)

Já talentové zkoušky na VŠ dělala, na učitelství do MŠ... z výtvarky, z hudebky a z dramatické výchovy. :) Nakonec jsem šla ale stejně na jinou vejšku. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama