Práce

21. srpna 2015 v 23:11 | Hann. |  Má existence.
Tak se opět má maličkost ozývá :) Možná bych ráda zhodnostila prázdniny, ale rozhodně se ještě raději podělím o své (dosud nabyté) pracovní zkušenosti během prázdnin. Neboť jsem nebyla lenoch a chtěla si vydělat nějakou korunku, vzala jsem toho trošku víc.

1. práce - v životě ji již nechci dělat!
Pracovala jsem jako servírka-debaras (=uklízení použitého nádobí ze stolů) v jednom nejmenovaném hotelu v Praze. Smlouvu mám sice podepsanou na rok, ale upřímně, už se tam v životě nechci ukázat, hodlám dát výpověď, jakmile ponesu do *** smlouvu a doufám, že v životě už nebudu muset dělat něco tak šíleného. Myslím si, že to byla dobrá zkušenost, vím, co nechci. Ale bylo to náročné. Směna od půl sedmé, musela jsem kvůli tomu vstávat tedy v pět. Většinou do 11, někdy do půl 12 běháte po place s tácem a nosíte na sobě několik talířů - ty jsou většinou plné jídla, protože nikoho z hostů netrápí, když to všechno nesní. Takové "vyhazování" (ono se to nevyhodí, berou si to k obědu lidé, kteří zůstávají i na obědový debaras) celých banánů, nektarinek, máslíček, medu,.. není to nic neobvyklého. A k tomu z toho všeho máte hlad, ale najíst se můžete pouze v případě nouze a pokud možno těsně před tím, než propukne největší nával hostů. Nedejbože, abyste si vzali tu nektarinku, kterou musíte "vyhodit". Můžete se jít napít, ale zbytečně se samozřejmě nesmíte zdržovat. A jak jinak, než se celou dobu usmívat! :)
Co do finančního ohodnocení..řekla bych, že za tu práci/námahu bychom si zasloužili více. Ono 5 hodin chodit a držet tác na jedné ruce (takže z toho mám zhuntovaný zápěstí a stále to bolí, naposledy jsem tam byla teď ve čtvrtek),.. je to zřejmě o cviku, no.

2. práce - UGOva ovocná šťáva aneb zábava v ovocnárně. Snad všichni jsou vegetariání! :D
Domnívám se, že o tomto podnik už většina z vás (nebo alespoň Pražand) slyšela. A jestli ne, nejste jediné. Dokud jsem tam nezačala pracovat, nevěděla jsem, že něco takového existuje :D prostě jednoduše vyrábíme ovocný i zeleninový šťávy. Samozřejmě, že se musím naučit všechno nazpaměť, umět používat pokladnu (tam mi to moc nejde, byla jsem na ní jednou), apod., ale baví mě to :) Jen po finanční stránce je to pro mě zatím docela nevýhodné :/ Jako začátečník mám, řekla bych, velmi malou mzdu. Mohu se vypracovat a dělat "zkoušky" a tím si i přilepšit, ale furt to nebude něco, co bych si představovala.

3. práce - recepční v sídle firem. Než se tam dostanu, cestou mě stihnou 3x znásilnit a 5x zabít. Je to v hrozný prdelce.
Zde nastupuji k poslednímu týdnu prázdnin. Nemyslím si, že to bude něco náročného, ale tuším, že to bude utíkat strašně pomalu. Pracovat budu 6 hodin a celou dobu budu hlídat kdo chodí dovnitř a ven a skenovat papíry. Toť vše. Upřímně doufám, že to nebude náročný, ráda si u tý práce odpočinu. Na zácviku jsem byla sice už v červenci, ale mají tam takový "taháček" pro blbce jako jsem já, takže bych to měla zvládnout levou zadní :D Uvidíme a rozhodně ještě napíšu, jak jsem dopadla :) Jinak výplata by měla být slušná. Nejvyšší ze všech tří zaměstnání a doufám, že téměř za nic. Teda, ne, že bych byla nějaký flákač, ale po těch dvou měsících a několika směnách s nachozenými kilometry by se mi to líbilo :D

Mimochodem, za červenec jsem ještě neviděla ani korunu a za srpen uvidím taky až v září. Prostě zatim makám vlastně zadarmo :DD

A co vy, vzaly jste si nějakou brigádu na léto? Nebo rovnou pracujete? Baví vás to, co děláte? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 extras-diary extras-diary | E-mail | Web | 23. srpna 2015 v 13:01 | Reagovat

Taky teď pracuju v restauraci (umývám nádobí, vyhazuju zbytky apod.) a souhlasím s tebou v tom, že bych to v budoucnu dělat nechtěla... A buď ráda za pět hodin, já tam většinou musím být i deset :D

2 M` M` | Web | 26. srpna 2015 v 13:53 | Reagovat

už jsem toho vystřídala taky spoustu a servírka mi vyloženě nevadila, protože jsem pracovala na zahrádce a většina hostů bylo z ciziny, takže spropitné bylo skvělé :D jinak letos jsem dělala v cestovní agentuře a na "stálo" mám brigádu v jedné IT firmě :)

3 Claire Claire | Web | 27. srpna 2015 v 22:08 | Reagovat

Koukám, že máš fakt zabité prázdniny.. Já dělám ve Fruitisimu, takže konkurence UGA :). Ale na to, že jsem tam chtěla být jen tři měsíce, bude tomu rok. A ta mzda je ještě menší než u vás, ale vyžít se s tím dá...
Co se týče toho hubnutí, tak velikosti moc nevím, jak kdy, teď mi je to, co jsem měla volnější. Kupuju si  už M, občas L.. jak co, jak kdy, něco se mi líbí víc volné, něco upnuté. Kalhoty jsem měla 42, tak teď mám 40

4 Elena S. Elena S. | Web | 28. září 2015 v 19:44 | Reagovat

Miluju UGOvu šťávu! :-D Ráda tam chodím i proto, že obsluhují milí lidé, takže když čtu, že tě to baví, tak jsem zároveň i ráda.
Jak dopadla třetí brigáda?
Já dělám v marketingu (z 99 % internetovém, máme e-shopy, někdy vymýšlím něco pro prodejnu) a miluju to. Začala jsem v lednu, brzo za sebou budu mít první rok. Pořád se něco učím, je to kreativní práce, což mi vyhovuje. Ale je to malá firmička, takže možnosti jsou omezené. Chci vydržet ještě min. rok a ucházet se o podobnou práci jinde. (Hlavně za lepší peníze. :-))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama